Strona Główna » ITD i GITD » Ciężarówka prawie potrąciła dziewczynę – 5000 zł grzywny i zakaz kierowania pojazdami?
Ciezarowka-Scania

Ciężarówka prawie potrąciła dziewczynę – 5000 zł grzywny i zakaz kierowania pojazdami?

19/05/2016, Kategoria: ITD i GITD, Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Samochód ciężarowy przejeżdża tuż przed nogami przechodzącej przez pasy dziewczyny. Teraz kierowcy grozi nawet 5000 zł grzywny i utrata prawa jazdy.

Przejście dla pieszych na ul. Bema w Nysie. Autobus miejski zatrzymuje się żeby przepuścić młodą kobietę, która najwyraźniej trochę zamyślona wchodzi na pasy. Kiedy była ona w połowie przejścia, kilka centymetrów przed nią przejechał tandem do przewozu drewna.

Mało brakowało żeby doszło do tragedii. Monitoring autobusu uwiecznił wszystko, a jego kierowca postanowił przekazać nagranie policji. Okazało się, że Scanią z przyczepą kierował 29-letni mieszkaniec Wisły.

Scania z przyczepą kłonicową – centymetry od tragedii

Policjanci z drogówki zatrzymali jego prawo jazdy i rozpoczęli przeciwko niemu postępowanie. Teraz grozi mu grzywna do 5000 zł oraz zakaz kierowania pojazdami.

Ku przestrodze – wyprzedzanie lub omijanie pojazdu na przejściu dla pieszych jest zabronione. Auto stojące przed przejściem najprawdopodobniej puszcza pieszego, a w przypadku autobusu miejskiego dodatkowym utrudnieniem są jego wymiary, nadwozie niemal całkowicie zasłania cały pas jezdni.

Nawet jeśli pieszy jest zamyślony, idzie wolno, korzysta z telefonu komórkowego, jeśli znajduje się on na przejściu, za każdym razem należy ustąpić mu pierwszeństwa.

Film z całej sytuacji możecie zobaczyć poniżej. Czy uważacie, że potencjalna kara grzywny w kwocie nawet do 5000 zł jest w tym przypadku słuszna i sprawiedliwa?

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress