Strona Główna » ITD i GITD » Ciężarówka pełna papierosów, czyli przemyt o wartości 3 mln zł!
Przemyt-papierosów

Ciężarówka pełna papierosów, czyli przemyt o wartości 3 mln zł!

19/02/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Nowy tegoroczny rekordzista na terenie Polski. Kierowca ciężarowego Mercedesa przewoził przez Polskę 5,5 miliona papierosów.

Funkcjonariusz Służby Celnej z Budziska monitorujący granicę polsko-litewską zatrzymali do kontroli ciężarowego Mercedesa, którego kierowca rzekomo przewoził meble. 31-letni Polak twierdził, że w jego ciężarówce upakowane są meble, które jadą z Łotwy do Holandii. Dokumenty, które miał przy sobie mieszkaniec województwa podlaskiego potwierdzały jego wersję.

Przemyt papierosów – kara 10 lat więzienia

Celnicy postanowili prześwietlić Mercedesa specjalnym rentgenem oraz zajrzeć do naczepy. Nie trzeba było jednak wykorzystywać żadnych zaawansowanych technicznie urządzeń, ponieważ po uniesieniu plandeki okazało się, że we wnętrzu znajdują się kartony pełne paczek papierosów. 

Przemyt-papierosów

Łącznie znaleziono 275 tysięcy paczek, czyli około 5,5 miliona papierosów o wartości rynkowej 3 milionów złotych. Przeciwko kierowcy wszczęto śledztwo, a wniosek o pomoc trafił do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Teraz zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tylko w 2014 roku Służba Celna udaremniła przemyt łącznie 384 mln papierosów. Mało kto jest jednak aż tak bezczelny. Teoretycznie więc każdy z Polaków mógłby spalić 10 papierosów pochodzących z przemytu, a warto wziąć pod uwagę, że mowa tylko o ujawnionych przemytach.

Przemyt-papierosów

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress