Strona Główna » Nowości » Błyskawiczny spadek cen paliw przed świętami
Stacja-PKN-Orlen

Błyskawiczny spadek cen paliw przed świętami

18/12/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Na twarzach kierowców odwiedzających stacje benzynowe pojawia się coraz większy uśmiech na twarzy. Orlen i Lotos błyskawicznie wprowadziły kolejne obniżki cen paliw.

Arabia Saudyjska lobbuje stałą cenę za baryłkę ropy naftowej na poziomie około 80 dolarów. Nieoficjalnie jest to kolejny cios wymierzony w stronę Rosji, która nie dość, że boryka się ze spadającą ceną rubla to jeszcze zarobi mniej na eksporcie ropy.

Obniżka cen na rynku od kilku miesięcy powoli przychodzi do Polski. Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno temu za litr benzyny PB95 płaciliśmy blisko 5,90 zł. Ceny drastycznie spadają, a różnica byłaby jeszcze bardziej zauważalna, gdyby nie dolar, który w ostatnim czasie zyskał i teraz jego kurs utrzymuje się na poziomie 3,35 zł.

Obniżka cen paliw – Orlen 10 groszy taniej

Najwolniejszy spadek cen zaobserwować można było na stacjach Lotos i Orlen, które stosunkowo długo trzymały ceny tłumacząc się wczesnymi zakupami droższych baryłek ropy. Regularny spadek było widać na stacjach Lukoil, gdzie co drugi dzień ceny cenę obniżano o kilka groszy.

Dzisiaj w nocy Orlen zaskoczył wszystkich i na stacjach w Bydgoszczy obniżył ceny benzyny z 4,55 zł za litr na 4,45 zł za litr. Gaz LPG także staniał z 2,35 na 2,25 zł, a za litr oleju napędowego trzeba zapłacić już tylko 4,49 zł.

Koncerny paliwowe zapowiadały, że najniższe ceny będą w okresie świątecznym. Mało prawdopodobne jednak, że przy tak wysokim kursie dolara cena za litr benzyny spadnie poniżej 4 zł. Tak czy inaczej, spodziewajmy się dodatkowych obniżek.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress