Strona Główna » Nowości » Autostrada A4 – kiedy rozbudowa?
Autostrada A4

Autostrada A4 – kiedy rozbudowa?

25/06/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Autostrada A4 rozwija się w bardzo szybkim tempie. Nie chodzi niestety o nowe odcinki drogi, a o liczbę podróżnych, która zwiększyła się ostatnio dwukrotnie.

Drogowcy wycofali się niedawno z terminu przeprowadzenia inwestycji poszerzenia jezdni, a nadal nie wyznaczono nowej daty realizacji tego zadania. Łącznie na długości ponad 100 km na odcinku z Wrocławia do Krzywej, na autostradzie A4 można jechać tylko jednym pasem, drugi zajęty jest wciąż przez rząd samochodów ciężarowych.

Autostrada A4 – Wrocław – Krzywa

Ponadto drogowcy postawili tam ograniczenie prędkości ze względu na brak pasa awaryjnego. Podróż tym odcinkiem jest prawdziwą udręką, a plany poszerzenia tego fragmentu pamiętają czasy mistrzostw świata w piłce nożnej w Korei i Japonii, czyli w 2002 roku.

baner2Tymczasem według oficjalnych danych Polacy coraz chętniej korzystają z autostrad i doskonale widać to po ruchu na autostradzie A4, który w ciągu ostatnich lat zwiększył się dwukrotnie. Autostrada A4 to pięta achillesowa polskich drogowców oraz władz, które nie mogą sobie dobrze poradzić z wykorzystaniem odpowiednich środków na modernizację tej autostrady.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress