Strona Główna » Nowości » Autostrada A1 darmowa w weekendy!
Autostrada A1

Autostrada A1 darmowa w weekendy!

06/08/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

W ciągu ostatnich wakacyjnych weekendów kierowcy borykali się z ogromnymi korkami na bramkach autostrady A1. Do końca sierpnia będzie ona całkowicie darmowa.

Premier Donald Tusk osobiście przyjrzał się sprawie korków na autostradzie A1. Postanowiono, że do końca sierpnia, w każdy weekend autostrada A1 będzie całkowicie darmowa dla wszystkich kierowców.

Promocja dla podróżnych będzie obowiązywała od piątków od 16:00 do niedzieli, do godziny 24:00. W długi weekend, 14 sierpnia bramki zostaną otwarte już w czwartek.

Darmowa autostrada A1 do końca sierpnia

Opłaty za przejazd będą finansowane z budżetu państwa i przewiduje się, że cała ta operacja pochłonie około 20 milionów złotych. Premier zapowiedział także, że również w okresie Wszystkich Świętych możliwe będzie zniesienie opłat autostradowych.
baner2
Pamiętajmy o tym, że wszystko finansowane jest z budżetu państwa, więc w ten czy inny sposób, każdy z nas poniesie koszty otwarcia szlabanów. Co więcej, polskie autostrady nadal są najdroższe w całej Europie.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Bartosz Pokrzywiński

    Moim zdaniem to nie do końca dobre rozwiązanie. Okej, rozumiem, że otwarte bramki zmniejszą korki, ale z drugiej strony. Całość idzie z budżetu, więc zapłacą za to wszystko również ludzie, którzy nie jeżdżą autostradami i nie mają nawet samochodów.

  • Mateusz Hańko

    Tak źle i tak niedobrze, jakbyś miał tam postać w tych korkach to byś inaczej myślał Dobrze że idzie z budżetu po to on właśnie jest. A jakby nie otworzyli bramek to ile bym z tego dostał skoro tak ja za to zapłacę? Dziwne rozumienie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress