Strona Główna » Nowości » 7000 km ViaTOLL – powiększenie sieci o ponad 100%
Elektroniczny system poboru opłat ViaToll

7000 km ViaTOLL – powiększenie sieci o ponad 100%

02/10/2014, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj oficjalnie otwarto nowe odcinki systemu elektronicznego poboru opłat ViaTOLL. Tym razem objęły one fragmenty autostrad A1 i A4. Docelowo zasięg ViaTOLL ma zostać powiększony o ponad 100%.

Podobnie jak w krajach na zachodzie Europy, tak samo i w Polsce rządzący systematycznie poszerzają system elektronicznego poboru opłat drogowych. Nasz polski ViaTOLL obejmuje kolejne odcinki dróg ekspresowych i autostrad, co ma zwiększyć wpływy w budżecie i teoretycznie poprawić się do poprawy stanu jakości nawierzchni, a także budowy nowych dróg.

ViaTOLL – autostrada A1 i A4

Tym razem bramownice ViaTOLL pojawiły się na autostradach A1 oraz A4. W przypadku “jedynki” jest to fragment od węzła Kowal do węzła Łódź Północ. Na autostradzie A4 mowa o odcinku Rzeszów Północ – Rzeszów Wschód.
baner2
Łączna długość nowych odcinków objętych systemem poboru opłat ViaTOLL wynosi 58 km, a więc cały ViaTOLL rozpościera się na 2917 km dróg krajowych, ekspresowych i autostrad. W ciągu najbliższych lat operator systemu bramek, firma Kapsch, zamierza poszerzyć całą sieć aż do około 7000 km. Oczywiście to wszystko odbije się na kieszeni polskich firm transportowych.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress