Strona Główna » ITD i GITD » 70 ton i 45 metrów bez zezwolenia – transport zatrzymany w Bydgoszczy
Inspekcja-Transportu-Drogowego

70 ton i 45 metrów bez zezwolenia – transport zatrzymany w Bydgoszczy

23/03/2015, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspekcja Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymała do kontroli 7 zestawów przewożących ładunki ponadgabarytowe. Aż w 6 z nich stwierdzono nieprawidłowości.

Przed weekendem w nocy przez Bydgoszcz przejeżdżał konwój przewożący elementy do budowy turbiny wiatrowej. Łącznie przez miasto przejeżdżało 7 ciężarówek, z których część przewoziła łopatki wiatraka, część elementy słupa, a jedna gigantyczną turbinę.

Transport ładunków ponadnormatywnych

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli całą kolumnę pojazdów, które według teorii przewoziły ładunki nienormatywne kategorii V oraz VI. Podczas weryfikacji dokumentów oraz parametrów ładunku okazało się, że nie wszystko w tym przewozie wykonywane jest zgodnie z przepisami.

Inspekcja-Transportu-Drogowego-2

Po dokładnych pomiarach wyszło na jaw, że realne wymiary ładunków są większe od tych, które deklarował przewoźnik. Aż 6 pojazdów spośród 7 powinno mieć dokumenty pozwalające na przejazd z ładunkiem najwyższej VII kategorii gabarytów.

To w związku z tym, że masa całkowita jednego zespołu pojazdów przekraczała 70 ton, a długość sięgała nawet 45 metrów. Przeciwko przewoźnikowi wszczęto postępowanie administracyjne, a cały transport został wstrzymany do czasu dostarczenia odpowiednich zezwoleń.

Inspekcja-Transportu-Drogowego-4

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress