Strona Główna » Nowości » 500 zł kary za dowiezienie paliwa na autostradzie – tyle zapłacił Bydgoszczanin
Autostrada-A1-3

500 zł kary za dowiezienie paliwa na autostradzie – tyle zapłacił Bydgoszczanin

04/07/2016, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Kierowcy z Bydgoszczy skończyło się paliwo na autostradzie. Za dostarczenie paliwa przez pracownika stacji na miejsce musiał zapłacić 500 zł. Czy grozi za to mandat karny?

Rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Jan Krynicki przypomina, że już na kursach nauki jazdy uczą, że przed każdym wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny samochodu oraz poziom paliwa w zbiorniku.

Jego zdaniem, jeżeli kierowcy zabraknie paliwa na autostradzie, nie można tego traktować jak zdarzenie losowe, czyli np. przebitej opony, a jak zaniedbanie, a więc winę za to ponosi bezpośrednio kierowca.

Zabrakło paliwa na autostradzie – co robić?

Jednocześnie młodszy inspektor Robert Olszewski, który jest naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy tłumaczy, że jeśli kierowca zatrzyma pojazd na pasie awaryjnym, ustawi trójkąt ostrzegawczy i powiadomi odpowiednie służby, wówczas nie powinna spotkać go za to żadna kara.

Co więcej, zdaniem policji, nawet jeśli na miejscu pojawi się radiowóz, to tylko po to żeby pomóc kierowcy i podwieźć go na stację benzynową po paliwo. Tak czy inaczej, mieszkaniec Bydgoszczy, któremu skończyło się paliwo na autostradzie, musiał zapłacić 500 zł za usługę dowiezienia benzyny na miejsce.

Sprawdź na którym kilometrze jest stacja benzynowa

Czysto teoretycznie, w takiej sytuacji można zaparkować auto na pasie awaryjnym, ustawić trójkąt ostrzegawczy i jeśli jest to w pobliżu ekranów dźwiękochłonnych, wyjść i przejść wzdłuż autostrady na stację benzynową. Tutaj jednak należy pamiętać, że drzwi na autostradach mają klamkę tylko po jednej stronie.

Ma to uniemożliwić mieszkańcom okolicznych miejscowości wchodzenie na autostradę i przechodzenie przez nią. Do tego służą tunele pod jezdniami i wiadukty.

Mimo wszystko, najlepiej dokładnie sprawdzać poziom paliwa przed każdą podróżą, nie tylko tą przez autostradę. Jeżeli planujemy zatankować auto po drodze, należy upewnić się na którym kilometrze autostrady znajduje się stacja benzynowa. Pamiętajmy też, że będzie tam sporo droższe paliwo.

Źródło: pomorska.pl

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress