Strona Główna » ITD i GITD » Gigantyczne 26,7 tony przeciążenia i 35 000 zł kary – rekordowy wynik przedsiębiorcy!
Samochód ciężarowy Man zatrzymany przez WITD Kraków

Gigantyczne 26,7 tony przeciążenia i 35 000 zł kary – rekordowy wynik przedsiębiorcy!

31/05/2016, Kategoria: ITD i GITD Autor: Bartosz Pokrzywiński

Inspektorzy z krakowskiego oddziału WITD zatrzymali do kontroli dwie wywrotki należące do jednego przedsiębiorcy. Obie były przeciążone o blisko 27 ton, a firmie grozi nawet 35 000 zł kary.

Kilka dni temu w Krakowie inspektorzy z WITD przyglądali się samochodom ciężarowym przewożącym ziemię. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, poza faktem, że tego typu materiały sypkie, a zwłaszcza podczas transportu piachu ładowanego przez łychę koparki, bardzo łatwo się przeładować.

Podobnym tokiem myśleli inspektorzy, którzy na ulicy Trockiego w stolicy małopolski zatrzymali wie wywrotki, należące do tego samego przedsiębiorstwa. Jak widać ze zdjęcia, niestety dość słabej jakości, jedną z ciężarówek był Man.

Przeładowane wywrotki – gigantyczna kara dla przedsiębiorcy!

Oba auta zostały oddelegowane przez inspektorów na ulicę Księcia Józefa, gdzie znajduje się punkt kontroli, by tam zostały one zważone. Kierowcy okazali zezwolenia na wjazd na ulicę Trockiego, jednak opiewały one tylko na pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 24 ton DMC.

Okazało się, że jedna z wywrotek była przeciążona o 14,3, a druga o 12,4 tony. Co za tym idzie, przekroczono także dopuszczalny nacisk na oś, odpowiednio o 40% i 58%. To jednak nie wszystko, jeden z kierowców w ogóle nie rejestrował swojej aktywności, prędkości pojazdu oraz przebytej drogi.

Łącznie obaj kierowcy zostali ukarani mandatami na kwotę 3250 zł. Wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne, które zagrożone jest kolosalną karą 35 000 zł. W praktyce więc oznacza to, że firma zapłaciła 76 gr za każdy dodatkowy kilogram.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

  • Name

    Szemrani przedsiębiorcy, przez których kierowca musi oszukiwać na czasie pracy i wadze, bo inaczej wyleci z roboty…. i jeszcze kierowca dostaje kosmiczną karę. Coś trzeba z tymi przedsiębiorcami robić, bo tak jest w większości firm. Wszędzie jakieś machloje.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress