Strona Główna » Nowości » 1,7 mln papierosów przemycanych ciężarówką z drewnem!
Służba-celna

1,7 mln papierosów przemycanych ciężarówką z drewnem!

07/04/2015, Kategoria: Nowości Autor: Bartosz Pokrzywiński

Ulubione doniesienia prasowe naszej redakcji zawsze dotyczą pomysłowości przemytników. Tym razem chcieli oni przemycić 1,7 mln papierosów w przewożonym drewnie.

Funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Korczowej (granica polsko-ukraińska), wytypowali do kontroli ciężarówkę z naczepą, która na zagranicznych tablicach wjeżdżała z Ukrainy do Polski. Oficjalnie zestaw przewoził 20 palet drewnianych elementów ogrodzeniowych do jednego z krajów Unii Europejskiej, tak przynajmniej wykazywała dokumentacja.

Przemyt papierosów – ciężarówka pełna drewna

Faktycznie po zdjęciu plandeki i bocznych burt oczom celników ukazały się palety z zadeklarowanym towarem. Pies szkolony do wykrywania artykułów tytoniowych był jednak innego zdania. Funkcjonariusze postanowili więc prześwietlić ciężarówkę, a następnie samodzielnie sprawdzić towar.

Służba-celna

Okazało się, że na każdej z palet umieszczonych było 18 przęseł, z których każdy składał się z 10 desek. Teoretycznie więc do sprawdzenia było łącznie 3600 desek. Opłaciło się jednak, ponieważ we wszystkich znaleziono dokładnie 87 075 paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Mowa o 1,7 mln sztuk papierosów wartych około 1,1 mln zł. Obliczono, że gdyby trafiły one na polski rynek stracilibyśmy 1,8 mln zł niezapłaconego podatku i akcyzy.

Parkingi TIR

Mapa Parkingów TIR na terenie całej Europy. Zaplanuj podróż i znajdź parking dla siebie.

Zakazy Ruchu

Zakazy ruchu samochodów ciężarowych w Europie.
Sprawdź kiedy nie możesz jeździć ciężarówką.

Odcinkowy Pomiar Prędkości

Sprawdź mapę punktów, w których prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress